حسابداری الکترونیک

 
خدمات حسابداری الکترونیک (تحت وب)
یک سامانه حسابداری تحت وب، نسخه ای آنلاین از نرم‌افزارهای حسابداری می‌باشد. استفاده از این فناوری نوین، کاربر را قادر می‌سازد تا از طریق بستر اینترنت به سیستم حسابداری خود دسترسی داشته باشد؛ بنابراین تنها پیش نیاز برای دسترسی به سیستم حسابداری، اتصال به اینترنت می‌باشد. با توجه به افزایش دسترسی به اینترنت در هر مکان و هر زمان، استفاده از سامانه های حسابداری تحت وب روندی رو به رشد خواهد داشت. کاربران به راحتی می‌توانند از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت، به سامانه حسابداری خود (پروفایل کاربری خود) وارد شده اطلاعات را وارد نموده و به کلیه اطلاعات مالی خود دسترسی داشته باشند.
سهولت در ارائه خدمات حسابداری الکترونیک، و همچنین کم هزینه بودن آن از یک طرف، و از طرفی دیگر استفاده از حسابدار خبره، متخصص و کارشناس ارشد مالی با تجربه بالای 12 سال در زمینه حسابداری، مدیریت مالی و مالیاتی باعث ترغیب بنگاه های تجاری (اشخاص حقیقی و حقوقی) به دریافت این نوع فناوری نوین گردیده است.

کاربرد و ضرورت ارائه خدمات تخصصی حسابداری الکترونیک :

کاربرد این خدمات نوین در سطح بین المللی این است که حسابدار یا مدیرمالی خارج از محیط شرکت تماماً یا بخشی از فعالیت های لازمه حسابداری بنگاه تجاری مربوطه را بصورت الکترونیک انجام داده و بدین ترتیب متقاضیان این خدمات پس از انعقاد قرارداد و پذیرش شرایط و ضوابط مربوطه با این شرکت :

1 - کاهش چشم گیر هزینه ها برای بنگاه های تجاری شامل :

- عدم نیاز به خرید نرم افزارهای حسابداری و هزینه های سالانه پشتیبانی آن

- عدم نیاز به نیروی استخدامی متخصص حسابداری (پرداخت حقوق و بیمه)   توجه : کلیه خدمات حسابداری بنگاه تجاری توسط پرسنل و نمایندگان این شرکت انجام خواهد شد و بنگاه تجاری پس از انعقاد قرارداد با این شرکت نیاز به استخدام مستقیم نیروی مخصص حسابداری یا مدیر مالی نخواهد داشت و مسئولیت کلیه اعمال حسابداری و صورتهای مالی بعهده شرکت خواهد بود.

- عدم نیاز به خرید تجهیزات اضافی کامپیوتر و غیره جهت استفاده حسابدار

- عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی ایاب و ذهاب و پذیرائی پرسنل حسابدار

2 - ترغیب اشخاص حقیقی و حقوقی جهت بهره مندی از خدمات حسابداری تخصصی

3 - جلب توجه بنگاه های تجاری کم بازده که بخاطر درآمد کم نتوانسته اند پرسنل حسابدار متخصص بکار گیرند.    توجه : رشد و ارتقاء فعالیت و سودآوری این بنگاه های تجاری کم بازده که مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی اند با دریافت خدمات تخصصی حسابداری و مالی با حداقل هزینه از این شرکت، تسریع شده و در پی آن موجبات استخدام نیروی شاغل عملیاتی جدید برای این بنگاه ها فراهم خواهد شد و سطح تولید و خدمات ایشان بهتر و بیشتر می گردد.

4 – با جذب نیروی های جدید حسابداری تازه فارغ شده از تحصیل بعنوان نماینده این شرکت شرایط استخدام ایشان فراهم شده و بدین ترتیب با نقش آفرینی نمایندگان این شرکت نه تنها خود مشغول بکار میشوند بلکه با انتقال خدمات حسابداری تخصصی این شرکت به بنگاه های تجاری ارتقاء سطح تولید و اقتصاد را باعث می شوند.

نحوه ارائه خدمات حسابداری الکترونیک توسط شرکت حسابداری پردیس :

صفحات وب (در سامانه الکترونیک) که بصورت تخصصی بر اساس قواعد و اصول پذیرفته شده حسابداری ایران و همچنین قوانین و مقررات سازمان امور مالیاتی طراحی شده است طی نام کاربری و رمز عبود در اختیار کاربر (بنگاه تجاری) قرار میگیرد.

اطلاعات مالی بنگاه تجاری که توسط کاربر در سامانه الکترونیک بصورت روزانه و یا دوره ای ثبت می شود مستقیماً در پایگاه های اطلاعاتی (سرور) سایت این شرکت قرار میگیرد. و کارشناس متخصص مالی که در محل این شرکت مستقر هست پس از دریافت آن اطلاعات نسبت به تلخیص و ثبت اسناد حسابداری اقدام و صورتهای مالی بنگاه فوق را در موعد مقرر تنظیم و تحویل خواهد داد.

خدمات این شرکت متناسب با مباحث روز بین المللی فناوری مالی (Financial Technology) بوده و پیچیدگی خاص و منحصر به فرد آن به تهیه صفحات تحت وب و تنظیم فرم های اینترنتی مربوط می شود که طی برنامه نویسی تخصصی کارشناس IT و در نظر گرفتن اصول و قواعد مالی و مالیاتی توسط کارشناس ارشد مالی انجام میشود. پایگاه اطلاعاتی (سرور) سامانه این شرکت نیز  با ذخیره داده های ارسال شده از سوی کاربران (شرکتها و بنگاه های تجاری) و ارائه فایل خروجی از آن اطلاعات، نقش بسیار تخصصی را در زمینه ارائه خدمات این شرکت بعهده دارد.

مراحل 12 گانه استفاده از خدمات حسابداری الکترونیک :

1- ثبت درخواست بصورت اینترنتی، تلفنی و یا مراجعه حضوری دفتر شرکت حسابداری پردیس

2- مشاوره رایگان و تشریح سایر اطلاعات در مورد ارائه خدمات نوین حسابداری الکترونیک توسط مسئول مربوطه به منظور کسب آگاهی کامل مشتریان محترم در این زمینه (پرزنت متقاضیان)

3- پذیرش شرایط و ضوابط مرتبط با نوع فعالیت و ارائه خدمات حسابداری الکترونیک توسط متقاضی محترم

4- انعقاد قرارداد ارائه خدمات حسابداری الکترونیک

5- مراجعه حضوری نماینده شرکت حسابداری پردیس در محل فعالیت بنگاه تجاری، بررسی اسناد و کسب اطلاع از نوع فعالیت و سرفصلهای حسابداری مورد نیاز آن بنگاه تجاری

6- تجزیه و تحلیل و تلخیص اطلاعات دریافتی نماینده شرکت توسط کارشناس ارشد مالی و انتخاب سرفصلهای حسابداری مورد نیاز آن بنگاه تجاری متناسب با نوع فعالیت آن

7- تهیه و تنظیم فرم ها و صفحات اینترنتی (Page) توسط مسئول IT شرکت، متناسب با الگوی تعیین شده توسط کارشناس ارشد مالی

8- ایجاد نام کاربری و کلمه عبور برای بنگاه تجاری مذکور جهت ورود به سامانه حسابداری الکترونیک و ارائه به مسئول آن بنگاه تجاری بصورت کاملاً محرمانه

9- حضور نماینده این شرکت در محل بنگاه تجاری و آموزشهای لازم به مسئول و کاربر مربوطه جهت ثبت اطلاعات مالی و حسابداری در سامانه و پشتیبانی آموزشها توسط نماینده این شرکت

10- دریافت داده های مثبوت در سامانه از پایگاه اطلاعاتی (سرور) توسط کارشناس مالی، تلخیص آن و ثبت اسناد حسابداری و تهیه صورتهای مالی بنگاه تجاری مذکور

11- ثبت گزارشات (یا صورتهای مالی دوره ای) تهیه شده توسط کارشناس مالی در پروفایل کاربری آن بنگاه تجاری بمنظور هرگونه بهره برداری لازم مسئولان محترم آن

12- ارائه صورتهای مالی پایان دوره مالی و تنظیم و تحریر دفاتر قانونی و اسناد حسابداری بنگاه تجاری مذکور و تحویل به ایشان

کاربر عزیز سلام
یکی از نمایندگان ما در واتس آپ منتظر پیوستن به شماست. برای شروع گفتگو لینک زیر را کلیک کنید :

تماس با ما از طریق واتس آپ