سامانه حسابداری الکترونیک


 

حسابداری الکترونیک چیست ؟

حسابداری الکترونیک بروزترین مبحث در علم حسابداری نوین و تکنولوژی مالی (finicial tecnolugi) است. یکی از برنامه‌های کاربردی دیجیتالی تولید شده در این زمینه حسابداری الکترونیکی می‌باشد. حسابداری الکترونیکی درک فعالسازی مدیریت همه‌ی فعالیت‌ها به صورت کارآمدتر، مقرون به صرفه‌تر، انعطاف‌پذیرتر نسبت به قبل از طریق سهولت‌های فراهم شده به وسیله‌ی  اینترنت می‌باشد. همه‌ی طرف‌های یک فعالیت (کارمند، مدیر، مشتری، بدنه‌ی عمومی، شریک تجاری، تأمین کننده) کاربران بلادرنگ سیستم بوده و کسانی هستند که اطلاعات بروز را به صورت آنی به اشتراک می‌گذارند. امروزه حسابدارانی مورد نیاز هستند که بتوانند از طریق آموزش حسابداری و تأسیس و برقراری این سیستم در شرکت‌ها چنین ساختاری را اِعمال نمایند. بنابراین، کیفیت سیستم حسابداری عاملی است که موفقیت کارمندان شرکت‌ها و به موجب آن مستقیماً موفقیت شرکت‌ها را تسهیل می‌نماید. 

استفاده از فناوری در حسابداری در نتیجه‌ی توسعه‌هایی که در ارتباط با استفاده از فناوری‌های رایانه‌ای جهت تولید اطلاعات اداری بر مبنای سیستم اطلاعات یکپارچه‌ی اطلاعات حسابداری شرکت‌ها است افزایش یافته و همزمان استفاده از حسابداری الکترونیکی در شرکت‌ها شروع به گسترده شدن کرده است. به موازات استفاده از رایانه‌ها در حسابداری، اطلاعات نیز بر روی رسانه‌های الکترونیک منتقل شده است. قرار گرفتن اطلاعات حسابداری بر روی رسانه‌ی الکترونیک عمل نظارت بر محیط‌های اطلاعات الکترونیکی را تبدیل به امری واجب و ضروری نموده است.

فناوری‌های اطلاعاتی صرفه جویی‌های قابل توجهی در هزینه‌ها و همچنین افزایش خدمات را ارائه می‌کنند. روز به روز فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی در حال توسعه بوده و ارزان‌تر می‌شوند، در نتیجه تناوب و ابعاد استفاده از چنین فناوری‌هایی در خدمات عمومی در سطح بین المللی افزایش یافته است.

از آنجایی که عصر ما عصر اطلاعات است و رقابت‌ها به تدریج تشدید می‌گردند، شرکت‌ها باید به منظور ادامه‌ی حیات خود هزینه‌های خود را کاهش دهند. روش دیگر برای موفق بودن در این رقابت استفاده از فناوری‌های در حال توسعه درون شرکت می‌باشد که در این عصر در حال توسعه متداول و مرسوم شده‌اند.

به لطف فناوری‌های در حال توسعه، امکان ثبت، انتقال، ذخیره‌سازی و تلخیص اطلاعات و اسناد حسابداری به صورت الکترونیکی فراهم شده است. لذا با استفاده از فناوری اطلاعات که شرکت‌ها در فرآیندهای تجاری خود وارد خواهند نمود، هزینه‌ها می‌توانند به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابند.

فایده‌ی تأسیس و برقراری یک سیستم برای پیگیری اطلاعات و اسناد استفاده شده در حسابداری در رسانه‌ی الکترونیک نه تنها در کاهش هزینه‌های شرکت‌ها ما را یاری می‌دهد، بلکه همچنین، به منظور نظارت راحت‌تر و کارآمدتر در جنبه‌های مالی و سایر مسائل قضایی و حقوقی نیز کاربرد دارد.

کاربر عزیز سلام
یکی از نمایندگان ما در واتس آپ منتظر پیوستن به شماست. برای شروع گفتگو لینک زیر را کلیک کنید :

تماس با ما از طریق واتس آپ